Ситуація із зайнятістю на Дніпропетровщині: цифри і факти

Протягом січня-квітня 2021 року послугами Дніпропетровської обласної служби зайнятості скористались 82,5 тис. громадян, з яких статус безробітного мали 57,4 тис. осіб, повідомляє Дніпропетровський обласний центр зайнятості .

За сприяння фахівців служби зайнятості роботою забезпечені 17,2 тис. осіб. На нові робочі місця з наданням компенсації роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 34 безробітних. У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 3,7 тис. осіб.

Послуги з професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості отримали майже 4,2 тис. безробітних.

Особам віком старше 45 років, які виявили бажання проходити перенавчання або підвищувати кваліфікацію за обраними спеціальностями чи професіями, видано 36 ваучерів для навчання за рахунок даного документу.

Особливе значення завжди має профорієнтаційна робота. Так, з початку року профорієнтаційні послуги отримали майже 62,0 тис. громадян.

Загальна кількість вакансій заявлених роботодавцями у період з січня по квітень 2021 року становила 27,9 тис. од. За конкретними професіями – це слюсарі, водії, трактористи, електромонтери, електрогазозварники, електрослюсарі та токарі.

Також особлива увага приділялась обслуговуванню громадян соціально незахищених категорій, зокрема молоді та особам з інвалідністю. Протягом січня –квітня 2021 року працевлаштовані 525 безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Також робочими місцями забезпечено 243 безробітні особи з інвалідністю.