У Дніпрі та області активізувалися шахраї

Мешканців Дніпропетровщини під виглядом працівників соціальних служб, банків та магазинів намагаються обдурити шахраї. Для обману людей вони активізували як давно відомі, так і відносно нові схеми.

У поліції Дніпропетровської області розповіли якк розпізнати шахраїв та вберегтися від них.

“Шахраї можуть представлятися: працівниками різного виду соціальних служб, що займаються допомогою пенсіонерам, а також працівниками банків та продавцями.

Злодії можуть пропонувати обміняти гроші на нові, переоформити пенсію та будь-які інші послуги за низьку ціну”, – йдеться у поідомленні.

Один із найпоширеніших видів шахрайства – це обмін грошей, нібито зі старих на нові. До літніх людей приходять злодії під видом працівників соціальної служби та повідомляють про обмін старих грошей на купюри нового зразку. Тим самим ошукують пенсіонерів на їх заощадження, замість грошей шахраї віддають літнім людям сувенірні купюри або конверт із нарізаним папіром.

“Нагадуємо, якщо до вас додому приходять невідомі особи, які представляються працівниками різних служб, перш за все, не впускайте цих громадян до оселі, попросіть їх пред’явити посвідчення. Далі поцікавтеся метою візиту і зателефонуйте до установи, щоб пересвідчитись, що працівників справді до вас направляли. У разі виникнення будь-яких підозр негайно телефонуйте до поліції”, – говорять правоохоронці.

Поліція звертається до громадян бути пильними, перевіряти надану вам інформацію та не довіряти незнайомцям. Треба роз’ясніти літнім батькам чи іншим родичам, що жодні фінансові операції (такі як обмін грошових купюр, купівля-продаж валюти тощо) на дому не проводиться та подбати про те, аби у ваших батьків, які проживають окремо, завжди був зв’язок із тими, хто швидко допоможе розібратись у підозрілих ситуаціях.

Обмін грошей, телефонні шахрайства (ваш син в поліції або потрапив у ДТП), або SMS про виграш автомобіля і необхідність сплати комісійних, псевдо-електрики, псевдо-соцпрацівники – схеми, якими користуються шахраї.

Та, нажаль під час тяжкого часу для країни та її громадян зловмисники спекулюють на темі фінансової допомоги українцям, які постраждали від дій країни агресора. Набули популярності і схеми псевдоволонтерства та надсилання електронних повідомленнь нібито з банку чи іншого популярного онлайн-сервісу з подальшим наданням даних облікового запису, номеру кредитної картки чи іншої конфіденційної інформації громадянина.

Якщо ви стали жертвою шахраїв відразу телефонуйте до поліції!