У Дніпрі в будинку-інтернаті відкриється сучасний логопедичний кабінет

У Дніпропетровському дитячому будинку-інтернаті відкриється сучасний логопедичний кабінет. Це місце, де логопеди та дефектологи не просто працюють з дітьми над фізичними вадами мовленнєвого апарату, а й використовують при цьому сучасне обладнання, повідомляє «Відкритий».

Діти-сироти Дніпропетровського дитячого будинку-інтернату мають різні ступені інвалідності. Більшість із них страждає через вади мовленнєвого апарату. З ними щоденно працюють кваліфіковані дефектологи та логопеди, адже розуміють важливість комунікації в житті суспільства. Проте для досягнення бажаного результату роботи спеціалістів не завжди достатньо. Щоб розвинути мову до потрібного рівня, необхідне сучасне та дороговартісне обладнання. Серед нього: розмовне дзеркало, екран для демонстрації діафільмів і діапозитивів, настільно-друковані корекційні ігри, логопедичні зонди, масажні столики та коврики, магнітофон, фільмоскоп та багато-багато іншого. Усього на облаштування витратили понад 150 тисяч гривень.

«Окрім самого кабінету, ми будемо допомагати логопедам і дефектологам проходити дороговартісні курси для підвищення кваліфікації. Адже, щоб користуватися всіма приладами, потрібно розуміти як вони працюють. Взагалі, необхідність таких кабінетів для роботи з дітьми-сиротами є очевидною. Через мовленнєви дефекти дитина відмовляється спілкуватися, думає, що її ніхто не розуміє. А це, у свою чергу, розвиває агресію, апатію, замкнення в собі. У державних органах влади, вочевидь, не розуміють цього, тому ні коштів, ні проєктів щодо логопедичних кабінетів наразі немає», — розповідає засновниця благодійного фонду Наталія Сивак.

Директорка дитячого будинку-інтернату додає: «У нас знаходяться діти з церебральним та опорно-руховим паралічами. Усі вони мають затримку мовлення. Наразі таких малюків 85. Їм потрібна допомога для подальшої реалізації. Сподіваємося, що все вдасться».