У Дніпропетровській області на території у два гектари заклали хвойний ліс

У Дніпропетровській області на території у два гектари заклали хвойний ліс: висадили понад 13 тис сіянців. Використали для цього сосну звичайну і кримську. Очільник Дніпропетровщини Сергій Лисак разом із командою та лісівниками орудували спеціальними «пістолетами» та «мечами».

«Загалом заліснено 5% території Дніпропетровщини, – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. – Саджали на території, яка на початку двохтисячних пережила сильні пожежі. Вогонь знищив тут чимало дерев. Тож відновлюємо».

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Цієї весни в різних районах області планували висадити понад мільйон дерев. Втім поставлену задачу лісівники вже здолали.

«Зрештою закладено буде майже 300 гектарів лісів. А це – 2 мільйони насаджень, – пояснив директор Східного лісового офісу ДП «Ліси України» Олександр Кравченко. – Висаджуємо різні види дерев. Переважно сосни. Але є і ясені, акації та дуби – звичайні і червоні».

Сіянці, висаджені цього разу, з власних розсадників лісгоспів. Аби отримати їх, потрібно щонайменше два роки.

«Спочатку потрібно зібрати шишку. Просушити її й отримати насіння. Після – ми висаджуємо його у лісорозсадниках. Доглядаємо за ним протягом двох років. І тільки тоді отримуємо готовий матеріал для заліснення», – каже директор філії «Петриківське лісове господарство» ДП «Ліси України» Іван Яловий.

Після висадки за соснами доглядають лісники. Проріджують. Прибирають ті, що відстають у рості, або затуляють від сонця інші дерева. Ця кропітка робота триває роками.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!