Уряд планує спростити умови погашення кредитів для ВПО

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкти щодо спрощення умов погашення споживчих кредитів. Їх розробкою займалось Мінреінтеграції. В документах передбачено спрощення умов погашення окремих споживчих кредитів для внутрішньо переміщених осіб та тих, хто проживає на територіях, що постраж­дали від військових дій.

Міністерство з питань реінтеграції розробило два законопроєкти щодо спрощення умов погашення споживчих кредитів – №9051 та №9052. Один із них про те, що борги заборонено вимагати, інший – що кредит обов’язковий до реструктуризації. Але йдеться не про всі позики, а лише про деякі.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Це позики, взяті на лікування, ремонт житла, придбання побутової техніки. Вони не передбачають заставу, але мають велику відсоткову ставку – близько 50 -100% річних. Внутрішньо переміщеним особам або тим, хто проживає на постраждалих від військових дій територіях, буває досить складно виплатити ці кредити. Тож пропонується на період воєнного стану та ще місяць після його зняття впровадити механізм обов’язкової реструктуризації боргів для таких осіб та заборонити кредиторам чи колекторським компаніям вимагати прострочену заборгованість», – говорить юристка Анастасія Андреєва.

Вона зазначає, що новий закон може поширюватися не для будь-якої людини, а вибірково. Зокрема, реструктуризацію пропонують, якщо державна та соціальна допомога є єдиним джерелом доходів споживача, або якщо сам споживач чи один із членів його родини отримав інвалідність унаслідок військових дій і їхній сукупний розмір доходу не перевищує дві мінімальні заробітні платні.

«Позичальники повинні перебувати на обліку ВПО, виїхати або проживати на території, де велися або ведуться бойові дії», – зауважила Анастасія Андреєва. Крім того, прийняті законопроєкти передбачають зміни до Податкового кодексу, якими пропонується не оподатковувати доходи, отримані внаслідок такої реструктуризації. Тепер документи мають пройти друге читання, і якщо будуть прийняті без змін – відправлять на підпис Президенту.

ТАМАРА БЄЛКІНА

фото з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!