У Дніпропетровській області не дотримуються екологічних нормативів

На майже 40% стаціонарних джерел викидів підприємств Дніпропетровської області зафіксовані відхилення від встановлених нормативів. Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції.

Голова ДЕІ Андрій Мальований під час робочої поїздки на відкриття Офісу Держекоінспекції у Кривому Розі розповів, що відділ інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції Дніпропетровщини протягом 2020 року здійснив забір проб з 278 джерел викидів.

«На 109 зафіксовані наднормативні викиди, а саме — перевищення встановлених нормативів та забруднення повітря без відповідних дозволів. Загалом було відібрано 1452 проби, на яких проведено 12 606 визначень вмісту забруднюючих речовин», — зазначив Андрій Мальований.

Він також зауважив, що протягом минулого року відділ інструментально-лабораторного контролю провів 1197 визначень у 70 проб зворотних вод, взятих на 30 підприємствах. І у більшості зразків були виявлені перевищення встановлених нормативів гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

За словами голови ДЕІ, Дніпропетровська область лишається однією з найбільш забруднених в Україні, адже саме тут зосереджена значна частина великих промислових об’єктів.

Так, на 2021 рік вже заплановані перевірки низки великих підприємств – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», АТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» та ПАТ «Суха балка». У разі виявлення на території цих об’єктів порушень природоохоронного законодавства, Держекоінспекція буде накладати штрафи, розраховувати збитки та, за необхідності, звертатись до судів», — додав Андрій Мальований.