В одній із громад Дніпропетровщини завершують посівну і допомагають переселенцям

На Дніпропетровщині Вакулівська громада працює на перемогу в тилу. Приймає людей, які приїхали із зони активних бойових дій. На фініші посівна кампанія. Про це під час брифінгу у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації розповіла в.о. Вакулівського сільського голови Валентина Руденко.

«На щастя, в нас не було активних бойових дій. Усі мешканці залишилися у громаді, на рідній землі. Ще й прийняли понад 140 переселенців. З них 50 – діти. Родини переважно з Харківської, Донецької, Херсонської областей. Їх розселили у приватному секторі», – сказала Валентина Руденко.

Вона додала, що Вакулівська громада невелика, але згуртована. Має 18 населених пунктів. Активно співпрацює з дитячим фондом ЮНІСЕФ. Втілюють програму «Громада дружня до дітей». Міжнародні партнери виділили 50 тис євро на допомогу дітям. До програми потрапили 237 сімей, зокрема, й переселенців. На виділені кошти придбають мультиварки, продукти, засоби гігієни.

«Ми усі дуже чекаємо на перемогу. Щиро віримо в неї. Наближаємо, як можемо. До нашого волонтерського руху долучилися навіть діти», – зазначила в.о. сільського голови.

Працюють магазини та ринки. Немає перебоїв в водопостачанням, електрикою, газом. На варті благоустрою комунальники. Усім необхідним забезпечена місцева амбулаторія. Виїзні медичні бригади приймають пацієнтів у старостинських округах. Продовжується вакцинація від коронавірусу. Щеплюють вакцинами CoronaVac і Pfizer/BioNTech.

Посівна кампанія почалася вчасно і вже фінішує. Озимі в гарному стані.

Навчальний рік у громаді закінчиться 27 травня. Останні три місяці діти опановували шкільну програму онлайн.

Дистанційно працюють і дитячі садочки. Вихователі записують розвиваючі відео.