В Україні презентували поштову марку до Зимових Олімпійських ігор у Пекіні

В Україні ввели в обіг поштову марку, присвячену XXIV Зимовим Олімпійським іграм 2022, які пройдуть із 4 по 20 лютого в Пекіні.

Урочиста церемонія спецпогашення марки штемпелем «Перший день» відбулася 23 січня під час урочистих проводів олімпійської збірної команди України до Китаю.

Дизайн поштової марки та штемпеля «Перший день» розробила Марія Куц, яка також була автором попередньої олімпійської марки, присвяченої ХХХІІ Літнім Олімпійським іграм-2020.

На поштовій марці поєднано елементи традиційної культури Китаю та піктограми окремих зимових видів спорту, які за стилем нагадують китайські ієрогліфи. В центрі композиції – зображення дракона, який вважається втіленням сили та розуму і є символом Китаю. На тулубі розміщено цифри 2022 – рік проведення Зимових Олімпійських ігор. Завершує композицію емблема Національного олімпійського комітету України. Тло марки блакитне, що асоціюється з кольором зими, символізуючи чистоту криги і снігу, колір також уособлює мрії та майбутнє.

Марка Олимпиада Пекин 2022

Марка випущена тиражем 130 тисяч примірників, її номінал F (еквівалент 23 грн), що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного рекомендованого листа масою до 50 г у межах України.

Випуск поштової марки – традиційний атрибут Ігор. З часу проголошення Незалежності України, напередодні кожних літніх та зимових мультиспортивних стартів чотириріччя, Укрпошта у співпраці з Національним олімпійським комітетом України випускає поштові марки.