В усіх районах Дніпропетровщини сталися пожежі в екосистемах

На Дніпропетровщині лише за останню добу 66 разів горів сухостій. Пожежі в екосистемах сталися в усіх районах області. Найбільше – у Дніпровському, Криворізькому та Кам’янському. Здебільшого палала суха трава на відкритій місцевості. Вигоріло майже 92 га.

У 2022-му в регіоні сухостій горів більш ніж 1,4 тис разів на площі понад 1,8 тис га. Серед причин займання – навмисні підпали та людська недбалість. Нині в області проводять роз’яснювальну роботу та рейди. Триває боротьба з паліями і у Дніпрі.

«Третій тиждень міська інспекція з благоустрою разом зі співробітниками ДСНС патрулюють Дніпро. Порушників затримують, передають поліції. Далі вже правоохоронці проводять слідчі дії. За цей час виявили майже 10 паліїв», – розповів під час брифінгу в обласній військовій адміністрації начальник інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради Руслан Мороз.

Він висловив сподівання, що мешканці будуть більш свідомі. Не розводитимуть багаття та не спалюватимуть сухостій на пустирях і присадибних ділянках. Тим паче, що зараз сильні вітри. Вогонь може поширюватися дуже швидко.

А ще нагадав, що тих, хто не чує закликів очікує штраф до 21 420 грн. Навмисний підпал сухостою у період військового стану прирівнюється до диверсії. За це передбачена кримінальна відповідальність. Від 10 років до довічного ув’язнення із конфіскацією майна.