Вчені розповіли, як позбутися втоми на роботі

Сидите на роботі й просите колег, щоб підняли вам повіки? Або може вам ломить спину на робочому місці? Якщо це про вас – читайте новину до кінця, адже вчені вже розповіли, як позбутися втоми під час трудових буднів, пише «Радіо Люкс».

Виявляється, що все не так хитромудро. Дослідники рекомендують робити невеличкі перерви під час роботи. За словами експертів, такі мікроперерви допоможуть відволіктися від монотонних дій, які викликають почуття втоми.

Ви можете послухати декілька хвилин улюблену музику, подивитися смішні відео, або просто розім’ятися. Дослідження показали, що нетривалі перерви покращують настрій, рівень концентрації та допомагають уникнути неприємних наслідків від довгого сидіння на робочому місці.

Поки немає конкретної норми тривалості таких пауз, тому вам доведеться самостійно встановити собі обмеження. Докторант Іллінойського університету Суюла Кіма стверджує, що подібні перерви обов’язково мають бути добровільними й короткими. Адже тільки так ви досягнете бажаного результату.

Також вчені з’ясували, що перерви у роботі позитивно впливають на нервову систему людини, тому що зменшують стрес та підтримують інтерес до справи, якою ви займаєтеся. А якщо ви хочете уникнути захворювань опорно-рухового апарату – частіше потягуйтеся, бо це розвантажує окремі органи вашого організму.

Важливо у цій справі, щоб паузи були регулярними, адже режим – запорука успіху. А от якщо ви хочете відпочити тілом, а не розумом – про відеоролики краще забути і замінити перегляд кліпів на пішу прогулянку.