Велосипед та бергамот: експерти дали поради, як піднімати собі настрій

На думку експертів, підйоми та падіння настрою та енергії – це цілком природно для людини. Допомогти собі відчути себе краще дуже просто. Про вплив на наш настрій харчування та фізичної активності, про те, яку силу мають акупресура та ароматерапія, виданню Healthista розказали експерти.

Як пояснює дієтолог та письменниця Шарлотта Уоттс, для людського організму цілком природно бути максимально активним уранці, а ближче до вечора розслаблятися, готуючись до сну. Але впродовж дня ми влаштовуємо собі “фальшиві” сплески енергії за допомогою кави та солодощів. Відбувається різкий викид адреналіну і кортизолу, ми отримуємо підйом на годину чи трохи більше, за яким іде різке падіння – і ми почуваємося ще більш виснаженими, ніж були. “Ви опиняєтеся в циклі, який я називаю Петлею виснаження, на безкінечних американських гірках підйомів та падінь, де єдиний спосіб рухатися далі – це ще цукру та ще кави, а це, у свою чергу, знову робить вас виснаженим”, – каже Уоттс.

Перегляньте ваші стосунки з кавою та солодощами

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Уоттс радить спочатку їсти, а вже потім пити каву, тоді кофеїн засвоюватиметься повільніше, не викликаючи різкого сплеску енергії. Це правило стосується і шоколаду. Як зазначає дієтолог, нам особливо кортить його, коли, через недостатню кількість сонячного світла, в нас знижується рівень серотоніну.

Що півтори години робіть перерву

Наше тіло має “вбудований” годинник із 24-годинним циферблатом, котрий науковці називають ультрадіанним циклом. Як каже психофізіолог із лондонської клініки Capio Nightingale Неріна Рамлакхан, вам може здаватися, що ви здатні працювати, займатися шопінгом, приготуванням їжі чи прибиранням багато годин поспіль, проте оптимально в цьому циклі давати собі перепочити кожні 90 хвилин. Це можуть бути 5-хвилинні дихальні вправи, прогулянка в парку або їзда на велосипеді. Дослідження, проведене в 2009-му році показало, що якщо протягом 20 хвилин покрутити педалі – навіть на велотренажері – то настрій покращується, і цей ефект зберігається 12 годин.

Починайте ранок із білків

Уоттс радить готувати собі протеїнові сніданки. Вони помагають тілу виробляти амінокислоти, котрі, в свою чергу, сприяють вивільненню серотоніну. Завдяки білковомусніданку в вас не буде сильних сплесків та падінь енергії, спричинених кавою та цукром, спожитими упродовж дня. Дієтолог радить снідати яйцями, арахісовим маслом на цільнозерновому тості, шпинатом, тушкованим з краплею оливковою олії.

Використовуйте точковий масаж

Уже доведено ефективність акупунктури (голкотерапії), зокрема, в полегшенні відчуття стресу в пацієнтів. У подібний спосіб працює й акупресура (точковий масаж), який можна робити самому собі. Щоб зняти втому, ляжте на спину та покладіть долоні обох рук на живіт, на три пальці нижче від пупа. Розслабтеся, глибоко подихайте. Якщо не можете зібратися з думками, натисніть на тім’я. Покладіть великий палець лівої руки на ліве вухо, великий палець правиці – на праве. Ведіть ними догори, аж поки на самому вершечку на відчуєте заглиблення – оце тім’я. Кінчиком пальця або його суглобом тисніть на цю точку протягом 2-3 хвилин.

Вдихайте аромати

Аромати діють безпосередньо на лімбічну систему, пояснює лікар та експерт із альтернативної медицини Хайла Касс.  Ось чому свіжоспечений хліб нам пахне затишком, а сосна – новорічними святами. Запахи можуть помогти при стресі та депресії, розслабити вас або збадьорити. Ефірні олії можна крапати в аромалампу, додавати у ванну чи використовувати під час масажу. Розслабитися допоможе лаванда, ромашка, сандалове дерево, майоран. Покращать настрій троянда, герань та бергамот. Сконцентруватися поможу евкаліпт чи лимон. Енергії додадуть цинамон, перцева м’ята, пачулі, евкаліпт та часник.

За матеріалами life.pravda.com.ua

 

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь