Винуватці у розстрілі білих лебедів мають бути покарані

Жахливу охоту на лебедів влаштували цими вихідними у селі Письмечеве Дніпропетровської області. Двоє чоловіків розстріляли чотирьох птахів, які внесені до Червоної книги. Резонансу справі додали особистості, які влаштували стрілянину – це були голова ревізійної комісії обласного відділення Українського товариства мисливців і рибалок Андрій Адамов і місцевий лісник Петро Волошин. Люди, які мали б захищати тварин на підпорядкованих угіддях та слідкувати за порядком, самі стали винуватцями трагедії.
 «Завтра збираємо представників усіх районних організацій Українського товариства мисливців та рибалок. Причетні мають відповісти на питання, для всіх інших – це має стати упередженням. Особисто беру це питання на контроль», – заявив голова обласної ради Гліб Пригунов.
 На учасників справи вже відкрили кримінальне провадження, вилучили мисливські посвідчення та зброю. І поки триває слідство – обурена громадськість та зоозахисники вимагають ретельної перевірки і в інших угіддях. Взагалі, місцеві організації УТМР створені для того, аби раціонально використовувати державний мисливський фонд і не допускати погіршення екологічного стану мисливських угідь, дотримуватися правил полювання і сприяти відновленню популяції мисливських тварин. А в разі зменшення їх чисельності або зниження відтворювальної здатності – повністю припиняти полювання на даний вид. Але як показує практика, усі норми, які прописані в законі, так і залишаються на папері. Реальна справа зі станом мисливського фонду – катастрофічна.
Публічне зібрання усіх представників районних організацій Українського товариства мисливців та рибалок відбудеться в Дніпропетровській обласній раді, Прес-центр (кім. 421) о 11.00. До участі також запрошуємо усіх журналістів і представників громадськості.