Вплив домашніх тварин на здоров’я мозку людини виявили вчені

Домашні тварини не тільки приносять радість і тепло своїм господарям, а й приносять користь їхньому здоров’ю, зокрема, такому найважливішому органу, як мозок. У власників кішок і собак, особливо якщо вихованця завели щонайменше п’ять років тому, вчені виявили повільніше зниження когнітивних функцій у процесі старіння порівняно з людьми без тварин, повідомляє «Країна здоров’я».

Дослідження провели вчені з Медичного центру університету Мічігану в місті Анн-Арбор і Флоридського університету. Вони вивчили дані 1369 літніх американців, середній вік яких становив 65 років. У 53% піддослідних будинку жила кішка або собака, при цьому 32% стали їх власниками щонайменше п’ять років тому.

Учасники дослідження пройшли кілька тестів, серед них віднімання, запам’ятовування слів та зворотний рахунок. У результаті кожна людина отримала оцінку своїх когнітивних функцій за шкалою від нуля до 27 балів. Після цього фахівці оцінювали зв’язок між розумовими здібностями та наявністю домашніх тварин. Дані збирали шість років. Результати опубліковані на сайті Американської академії неврології (American academy of neurology).

Так, вчені з’ясували, що протягом шести років когнітивні функції мозку у людей із вихованцями знижувалися значно повільніше, ніж у літніх людей без домашніх тварин. При цьому різниця була помітніша з тими учасниками дослідження, які завели кішку або собаку давно. Найчастіше переваги від наявності в будинку тварини фіксували серед чоловіків, чорношкірих та вузів.

За словами авторів, потрібні додаткові дослідження для підтвердження впливу домашніх тварин на здоров’я мозку людини. Але зараз ясно те, що вихованці допомагають справлятися зі стресом, що, ймовірно, уповільнює старіння мозку, і сприяють підвищенню фізичної активності, яка приносить користь когнітивному здоров’ю власника.

фото з відкритих джерел