Як музика впливає на нашу продуктивність

Ви, напевно, помічали, що під час того, як слухаєш музику, у вас не тільки покращується настрій, але ще й підвищується працездатність? Учені вже давно стверджують, мовляв, музика впливає на працездатність і концентрацію людини, повідомляє «Радіо Люкс».

По-перше, музика покращує настрій. Коли нам сумно, ми вмикаємо улюблений трек, який допомагає зняти стрес набагато краще, ніж таблетки. Видання Quartz наводить приклад. Якось лікарі провели експеримент. Вони запропонували 400 осіб перед операцією два види «заспокійливих»: або послухати улюблену музику, або прийняти ліки. В результаті кращі результати по самопочуттю виявилися у групи меломанів.

По-друге, дуже добре слухати музику в перервах між заняттями. Однак, учені наголошують і на тому, що музика може знижувати продуктивність. Виявляється, далеко не будь-яка музика підходить для роботи. Наприклад, пісні зі словами негативно впливають на продуктивність людини, а інструментальна, навпаки, підсилює. Тому спробуй ввімкнути класику як фонову музику.

Крім того, для концентрації краще використовувати знайому музику. Так, мозкові центри, які відповідають за сильні переживання і концентрацію, працюють активніше, коли слухаємо знайому музику.

І, звісно ж, куди без музики під час тренувань. Погодьтеся, значно веселіше бігати, коли лунає улюблений трек. І найголовніше — зовсім не відчуваєш втоми.