Як отримати безоплатну правову допомогу в умовах воєнного стану

Люди, які постраждали від війни, можуть отримати безкоштовну правову допомогу. Фахівці консультують онлайн або телефоном. Працює всеукраїнська «гаряча лінія», спеціальні мобільні застосунки, телеграм-боти та інформаційні платформи. Куди звертатися, розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

 «Усі, хто постраждав від військової агресії, мають право безоплатно звертатися за правовою допомогою. Для цього діють електронні сервіси, гарячі телефонні лінії», – зазначив перший заступник голови ДніпроОВА Володимир Орлов.

В Україні діє Єдиний контактний номер 0 800 213 103. Туди можна звертатися за консультаціями юристів. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах країни безкоштовні. Номер для дзвінки з-за кордону +38 044 363 10 41. Вартість за тарифами мобільного оператора.

Працюють і спеціальні мобільні застосунки. Один з них – «Твоє право». Це універсальний юридичний довідник для людей, які постраждали внаслідок війни. Там можна не лише вирішувати правові питання. А ще завантажити зразки документів та заяв. Тих, які знадобляться при зверненні до держорганів або суду.

Потерпілі від домашнього насильства та свідки воєнних злочинів можуть звертатися до юристів у Телеграм-чат «Правова допомога протидії насильству».

Серед корисних електронних ресурсів ще є довідково-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid».  Вона працює за принципом відомої онлайн-енциклопедії «Вікіпедія». Тут розміщена не лише довідкова інформація, а ще й посилання на чинне законодавство та судові рішення.

Для отримання допомоги офлайн працюють місцеві центри правової допомоги та консультаційні пункти. Їх адреси та графік роботи можна дізнатися на спеціальній мапі.