Як у Дніпрі узаконити гараж: алгоритм дій

У Дніпрі 2,5 роки тому розпочали роботу над узаконенням гаражів. Тоді із 20 тисяч, близько 18 тисяч були нелегальними, а отже їхні власники не сплачували до міського бюджету коштів за розміщення об’єктів. Зараз уже 12 тисяч мають усі дозвільні документи, а 4 тисячі – на стадії оформлення.

Як розповів начальник інспекції з питань благоустрою Руслан Мороз: аби узаконити гараж, є два алгоритми. Перший – звернутися до земельної комісії міськвиконкому та оформити договір оренди землі.

«Інший спосіб – якщо ви не маєте права власності, але маєте будь-які інші документи на гараж, із ними ви маєте звернутися до комунального підприємства «Управління контролю за благоустроєм міста» (вул. Троїцька, 22-А, тел.: 745-60-63, 745-60-35). Ми запропонуємо вам оформити договір на використання землі під вашим гаражем. За що вам потрібно буде щомісячно сплачувати близько 265 грн за об’єкт у 18 кв. м (якщо він розташований не в історичній частині міста)», – розповів директор КП «Управління контролю за благоустроєм міста» Дмитро Кучерук.

У свою чергу начальник інспекції з питань благоустрою наголосив на необхідності перевіряти документи кооперативів, де розміщено ваш гараж: «Попросіть керівництво ваших гаражних кооперативів показати вам договір про оренду землі, укладений із міською радою. Важливо, аби цей договір був чинним. Рідше може зустрічатися інший дозвільний документ – акт постійного землекористування. Перевіряйте ці документи та не дозволяйте ошукати себе».