Які авто викрадають у Дніпрі найчастіше

У Дніпрі поліція затримала нещодавно чергову групу автомобільних викрадачів. Правоохоронці радять власникам транспортних засобів не кидати їх у дворах та обладнувати сигналізацією.

На гарячому

З початку року в області скоєно 508 незаконних заволодінь автомобілями. Для порівняння, в минулому році за аналогічний період ця цифра складала 870 транспортних засобів. Станом на вересень 2018, правоохоронці розкрили 177 викрадень, в 2017 ця цифра була 180 автівок. На території обласного центра з початку року скоєно 154 викрадення,  з них розкрито 42. З них автомобілів елітних марок – 28 незаконних заволодінь, 4 з яких знайдено. В минулому році це було 218 і 30 відповідно.

На минулому тижні поліції вдалось затримати групу викрадачів автомобілів з трьох осіб. Затримували на гарячому.  Злочинці викрадали автомобілі ВАЗ-2113, 2114, «Шевроле».

«Проводився комплекс оперативно-розшукових заходів по відношенню до вказаних осіб, в результаті чого під час спроби втечі на викраденому авто вони були затримані спецпідрозділом особливого призначення. В нас була інформація, що злочинці мають при собі зброю. Опору вони не чинили. Нині їм повідомлено про підозру, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб. Вони знаходяться в СІЗО.  В ході обшуку в них вилучені гранати, патрони та речі викрадені з автомобілів не тільки в тих, через які пред’явлено підозру, але й з інших. Перевіряємо на причетність до скоєння аналогічних злочинів на території міста», – зазначив заступник начальника Дніпровського відділу ГУ НП в області Сергій Бухінник.

Найбільш популярні

Аби не стати жертвою авто викрадачів  поліція радить громадянам не залишати транспортні засоби на ніч у дворах, обабіч доріг та на інших майданчиках без охорони.

«Деякі водії лишають ключі від автомобіля поряд з технікою, у гаражі або навіть в самій автівці. Особа яка проникає до машини, навіть якщо вона просто хоче викрасти якусь річ бачить ключі і в неї виникає думка незаконно заволодіти авто», – відзначає Сергій Бухінник. Він також радить власникам машин встановлювати в них сигналізації, що можуть блокувати двигун, а залишати авто потрібно лише на охоронюваємих  територіях.  У Дніпрі найбільш популярними серед злочинцями марками авто є ВАЗ 2113, 2114, «Ланос». З іномарок найбільшим «попитом» користуються «Лексуси» та «Тойоти». Найбільш небезпечні для автомобілістів райони АНД, Соборний на Новокодацький.

Анастасія Нефретова