За якої умови ранок може бути добрим

Через «неправильний» ранок увесь день може піти шкереберть. Про найпоширеніші помилки, котрих ми припускаємося, розказали експерти. Виявляється, якщо, почувши сигнал будильника, ми ставимо його ще раз, щоби «доспати» хоч хвилин 10 – він цього лише гірше. А ще не можна нехтувати сніданком, і ставати під гарячий душ уранці теж не варто. Про це пише «Українська правда. Життя» з посиланням на The Huffington Post.

Обрати світанок замість будильника

«Те, що ви тиснете на кнопку будильника, часто є ознакою того, що вам не вистачає сну», — каже директор із медичних питань Центру розладів сну, доктор Роберт Розенберг.

Досипання після першого сигналу будильника насправді робить людину лише більш сонною, збиває з пантелику внутрішній годинник. І хоча жодне дослідження не підтвердило, що будильники шкідливі для здоров’я, Розенберг усе одно не радить користуватися ними гіпертонікам та людям з хворим серцем. Він припускає, що різкий звуковий сигнал, який вириває людину зі сну, спричиняє викид стресових гормонів.

На думку Розенберга, краще завести собі «стимулятор світанку», девайс, котрий починає вмикати світло в кімнаті за 20-30 хвилин до того, як настане час прокидатися. За результатами досліджень, тоді в крові підвищується рівень кортизолу, який, зокрема, відповідає за бадьорість.

Не будити внутрішнього критика

Не варто, навіть не вилізши з ліжка, тягтися за телефоном, заходити в соцмережі, перевіряти пошту тощо. На думку психолога Черрі Хілл, якщо людина, прокинувшись, одразу поринає в купу справ, які їй сьогодні треба зробити, або, наприклад, переглядає картинки чужого життя в Facebook, у ній прокидається «Внутрішній Критик».

Краще, аби на ніч телефон стояв на зарядці у іншій кімнаті. Не беріть його до рук, доки не вмиєтеся, не одягнетеся, не поїсте.

Будити тіло фізичними вправами

Робити фізичні вправи в будь-який час дня – це краще, ніж не робити їх узагалі, каже ад’юнкт-професор Університету Нової Англії, фахівець зі спортивної медицини, доктор Лара Карлсон. «Були дослідження, під час яких спостерігали за людьми, що займалися спортом уранці, й тими, хто робив це по обіді, і ті хто робить вправи вранці, мали нижчий тиск протягом дня та краще спали», — наголошує вона.

Не перегріватися в душі

Гарячий душ, особливо взимку, іноді здається законною винагородою за сильну волю, котра допомогла нам вилізти з ліжка. Проте дерматолог, ад’юнкт-профемор Медичного коледжу Корнелльського університету Стейсі Селоб вважає, що це шкідливо.

«Гарячий душ – особливо тривале перебування під гарячим душем, руйнує захисний бар’єр шкіри. Це призводить до сухості шкіри, легше виникає подразнення, куди може потрапити інфекція, почервоніння та свербіж», — попереджає вона. Вона радить комфортну, а не гарячу температуру води. Після душу не треба терти тіло рушником, варто використовувати косметичні засоби для зволоження шкіри.

Снідати, але не налягати на вуглеводи

Лікарі вже давно кажуть про те, що пропускати сніданок – шкідливо. Людина, що не поснідала, відчуватиме брак енергії та, швидше за все, переїсть калорій протягом дня. Одначе не варто снідати булочкою чи мафіном, попереджають фахівці.

«Порожні вуглеводи дають вам енергію, але вона може бути короткотривалою», — говорить речниця Американської академії харчування та дієт, дієтолог Ізабель Мейплз.

Вона радить поєднувати продукти з різних груп, наприклад, протеїн, клійковину та цільне зерно, тоді енергія вивільнятиметься повільніше, і ситість триватиме довше.

Якщо ви належите до тих, кому рано вранці шматок не лізе в горло, або вам бракує часу, Мейплз радить «розтягти» сніданок. Перш ніж вийти з дому, з’їжте щось одне: складні вуглеводи, білки або якийсь фрукт. А десь о 10-й доповніть сніданок наїдками з інших двох груп. Наприклад, якщо почати ранок з латте, то другим етапом сніданку може бути цільнозерновий тост з арахісовим маслом.

Pозбудити м’язи та суглоби

Уночі наші м’язи та суглоби «сплять» та можуть дерев’яніти. Не поспішайте вставати з ліжка. Лежачи, порухайте в різні боки руками та ногами, зробіть кругові рухи зап’ястками, щоби до суглобів дійшла кров та кисень.

Добавить комментарий