5 ключових методів зміцнення імунної системи

Імунна система людини — це основний захисний барʼєр організму від інфекцій. Вона грає одну з найважливіших ролей у зміцненні здоровʼя людини, захисті організму від небезпечних мікроорганізмів. Тому нам потрібно з особливою увагою підходити до зміцнення нашого імунітету.

Дуже часто на імунну відповідь організма людини негативно впливає стрес. Щоб позбутися стресу та зміцнити імунну систему, потрібно почати приймати вітаміни для імунітету та дотримуватися інших важливих рекомендацій. Зупинимося на ТОП 5 головних методів зміцнення імунітету детальніше.

Як зміцнити імунну систему людини

Найкращими способами покращення імунної відповіді нашого організму є:

  1. повноцінний сон;
  2. здорове та правильне харчування;
  3. дієтичні добавки та вітаміни при стресі, для підтримки імунної функції організму;
  4. регулярні фізичні навантаження;
  5. підтримка здоровʼя мікробіому кишківника за допомогою правильного раціону.

Розглянемо детально кожну методику зміцнення імунітету людини.

Повноцінний сон

Хронічне недосипання, проблеми зі сном негативно впливають на імунну систему людини. Крім того, є взаємозвʼязок між проблемами зі сном та збільшеним рівнем кортизолу. Варто нагадати, що кортизол є гормоном стресу, а тому відсутність повноцінного сну призводить до постійного погіршення імунної функції людини. Тому дорослим людям потрібно щодня спати не менше 7-9 годин.

Якщо у вас є проблеми із засинанням, маєте безсоння чи інші проблеми зі сном, розгляньте прийом вітамін для сну.

Правильне харчування

Здорове та поживне харчування — це один з найважливіших факторів підтримки імунітета людини. Кишківник дуже повʼязаний з імунітетом, тому людям варто правильно харчуватися та вживати більших тих продуктів, які збагачені цинком, вітамінами А та D, селеном та глутаміном. Обовʼязково додайте у раціон ягоди, зелені листові овочі, куркуму, цитрусові фрукти, моркву, горіхи, імбир і часник.

Дієтичні добавки та вітаміни

Такі елементи як цинк, глутамін, вітаміни А і D є важливими мікроелементами для зміцнення імунітету людини. Вони беруть участь у діленні клітин, а також є поживними речовинами для виробництва необхідної кількості імунних клітин.

Також вітамінно-мінеральні комплекси для зміцнення імунітету можуть містити кверцетин і селен.

Фізичні навантаження

Регулярні вправи, заняття спортом дозволяють знизити ризик розвитку деяких захворювань. Саме тому рекомендуємо не менше, ніж 30 хвилин щодня займатися спортом, наприклад, плаванням, йогою, пішохідними прогулянками тощо. Високо інтервальні тренування також є гарним стимулом нашої імунної системи, але уникайте тривалих інтенсивних фізичних вправ понад 45 хвилин.

Мікробіом кишківника

В нашому кишківнику знаходяться більше, ніж 100 трильйонів мікробних клітин. Цей орган та імунітет людини функціонують спільно, наприклад, мікробіом кишківника активує клітини імунітету, відомі як Т-хелпери, які сприяють антитілам у виявленні та боротьбі з патогенами та токсинами в нашому організмі. Тому варто виключити зі свого раціону оброблені продукти, їсти більше клітковини, приймати пребіотики та вживати пробіотичні продукти, такі як кефір, квашена капуста та йогурт.