Апельсиновий сік допомагає в боротьбі з деменцією, – вчені

Деменція, захворювання, що характеризується втратою пам’яті та уповільненим мисленням, залишається невиліковною. Проте, нові дослідження показують, що ризик розвитку цього захворювання можна знизити, зміцнивши роботу мозку.

Науковці з Університету Східної Англії в Норіджі опублікували результати дослідження в журналі Frontiers in Neuroscience, які демонструють позитивний вплив цитрусових та їхнього соку на стан мозку, особливо при його старінні. Вони досліджували поліфеноли, зокрема флавоноїди, що містяться в апельсинах, лимонах, лаймах і грейпфрутах.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Вивчаючи сотні наукових робіт про вплив флавоноїдів цитрусових на клітини мозку та нервову систему, а також проводячи 10 експериментів на людях, вчені дійшли висновку, що поліфеноли мають протизапальні та антиоксидантні властивості. Ці властивості є важливими для захисту тканин мозку від пошкоджень.

“Ми помітили однаковий ефект від вживання цитрусових і натурального соку як у здорових людей, так і у тих, хто страждає на неврологічні захворювання. Також експерименти на тваринах показали, що додавання цих фруктів до раціону може покращити пам’ять”, – розповів доктор Девід Возур, один з авторів дослідження.

Таким чином, апельсиновий сік та інші цитрусові можуть стати важливою частиною профілактики деменції та підтримки здоров’я мозку.

фото з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!