Чи можна схуднути за допомогою кави?

Чи можна схуднути за допомогою кави, кофеїну? Це питання широко досліджувалося у науці, повідомляє “Жіночий Світ“.  Зокрема, дослідники з Ноттінгемського університету опублікували дані про те, що кава сприяє «спалюванню» жирових клітин. На їхню думку, стимулюючий напій корисний для схуднення, оскільки він специфічно стимулює  жирову тканину. Фахівці отримали свої висновки в експериментах із клітинними культурами та перевірили їх у дослідженні за участю дев’яти жінок та чоловіків віком (у середньому) 27 років. З’ясувалося, що після кави бура жирова тканина “помітно розігрівалася”, викликаючи велику активацію всередині клітин звичайного жиру. В результаті ті швидше «згорали».

Деякі дослідження показують, що кава може впливати на почуття голоду, апетиту. Досліджувані вченими пацієнти з надмірною вагою швидше відчували себе ситими після вживання кави і, отже, менше їли під час наступних прийомів їжі. В результаті їм легше давалися спроби схуднення.

«Кофеїн впливає на гормони лептин та пептид YY, які визначають наше відчуття ситості», – повідомили науковці.

У той же час експерти припускають, що ефект схуднення, пов’язаний з кавою, може залежати від часу її вживання. Вважається, що кава найсуттєвіше впливає на жирові клітини, якщо її вживають між 9:30 та 11:30. Причина полягає у рівні кортизолу.

Кортизол є гормоном, що відповідає за пильність, а також обмін речовин, імунну систему і кров’яний тиск. Прийом кави за високого рівня кортизолу в організмі призводить до стресу. Якщо рівень кортизолу знижується, кава може дати заряд енергії і вплинути на організм, у тому числі сприяти зниженню ваги.

Фото з відкритих джерел