Чому нам потрібен сон: нові дослідження вчених

Впродовж довгого часу вважалося, що мозок використовує сон, аби позбутися шкідливих молекул, проте попередні дослідження, проведені на мишах, свідчать про інше.

Про це заявили вчені з Британського науково-дослідного інституту деменції при Імперському коледжі Лондона (UKDRI), пише The Independent.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

За словами вчених, активність може бути ефективнішою за сон, коли йдеться про допомогу мозку у виведенні токсинів. Дослідники зазначили, що їхні висновки, оприлюднені в журналі Nature Neuroscience, мають бути підтверджені на людях.

До цього вважалося, що мозок використовує сон для позбавлення шкідливих речовин, проте вчені з’ясували, що здатність мозку позбавлятися токсинів знижувалася як під час сну, так і під наркозом. Сплячі миші на 30% менш ефективно виводили барвник зі свого мозку порівняно з гризунами, які не спали. У мишей під наркозом швидкість очищення знижувалася на 50%.

Дослідники також припускають, що розмір молекул може впливати на те, як швидко ті чи інші токсини рухаються через мозок, а деякі сполуки очищаються через різні системи.

“Існує багато теорій щодо того, чому ми спимо, і хоча ми показали, що виведення токсинів може не бути ключовою причиною, не можна заперечувати, що сон є важливим. Порушення сну є поширеним симптомом серед людей з деменцією, проте ми досі не знаємо, чи є це наслідком, чи рушійним фактором прогресування хвороби”, – підкреслив співкерівник дослідження, професор Білл Вісден, тимчасовий директор центру UKDRI.

За його словами, цілком можливим є те, що повноцінний сон допомагає знизити ризик розвитку деменції з інших причин, ніж виведення токсинів.

фото з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!