Дніпропетровська область вийшла із червоної зони

На території Дніпропетровської області Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вчора скасувала «червоний» рівень епідемічної небезпеки. Згідно із цим рішенням місцева ТЕБ і НС затвердила «жовтий» рівень епіднебезпеки.

Впродовж останнього тижня в області дедалі меншає кількість випадків коронавірусної хвороби та чисельність шпиталізованих. За карантинними індикаторами область вже не відповідає «червоному» рівню. Так завантаженість ліжок складає 30,7% (при максимумі 65%), кількість госпіталізованих пацієнтів з ковідом за останній тиждень — 44,3 (максимум — 60), а рівень зростання загальної кількості шпиталізованих — 18,3% (при максимально допустимому показнику — 50%). Зараз у лікарнях області виписки переважають над госпіталізаціями.

Разом з Дніпропетровщиною із «червоного» рівня виходять Донеччина, Івано-Франківщина, Луганщина, Львівщина, Одещина, Рівненщина, Херсонщина та м. Київ.

Для роботи та відвідування закладів на «жовтому» рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасову довідку 063-О, видану лікарем, який проводив щеплення.

Заклади освіти можуть працювати у звичайному режимі, за умови отримання всіма співробітниками хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19. В іншому випадку, співробітники підлягають відстороненню.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.