Лікарі розповіли, чому не завжди ранкове вживання води є корисним

Багато різних тверджень про користь вживання води вранці є необґрунтованими, говорять гастроентерологи.

Вживання води вранці після пробудження вважається однією з найбільш корисних для здоров’я звичок, але чи так це насправді? За словами лікарів, пити воду у достатній кількості дійсно важливо, але робити це потрібно з розумом, пише Жіночий Світ.

Вживання води вранці не завжди є корисним — це, перш за все, стосується тих випадків, коли людям пропонують вживати холодну або, навпаки, розігріту рідину, приписуючи такій воді багато різноманітних оздоровчих ефектів.

“Майже усі ефекти холодної та гарячої води вигадані. Холодна вода допомагає лише за наявності теплового удару, гаряча вода — лише за наявності переохолодження організму”, — заявили лікарі гастроентерологи.

Фахівці пояснили, що коли температура вживаної води значно відрізняється від температури людського тіла, це неминуче викликає дискомфорт — щонайменше, подразнення шлунку. При цьому не має значення, чи холодна рідина або розігріта — “це порушує моторику шлунку і погано позначається на загальному самопочутті”.

Медики дали пораду: не використовувати воду як засіб для лікування. Якщо організм не зневоднений, то “ліками” для нього вона не стане.

фото: з відкритих джерел