Мешканка Кривого Рогу пропонує визнати котів частиною екосистеми міста

У Дніпропетровській області, на сайті виконкому Криворізької міської ради місцева жителька Анастасія Іванова зареєструвала петицію з вимогою «Визнати котів частиною екосистеми міста Кривий Ріг».

«Одним із незмінних атрибутів міського життя є безпритульні коти. Голод, холод, людська жорстокість та знущання щодня спіткають чотирилапих, що опиняються на вулиці. Такі коти та собаки викликають роздратування деяких мешканців міста, їх труять та калічать, замуровують у підвалах, викидають на смітники. На жаль, наше місто також не є винятком цієї сумної статистики. Беручи до уваги досвід багатьох міст України, які визнали котів частиною екосистеми міста, необхідно і нам стати на захист котів, подбавши по їх безпечне проживання у місті Кривий Ріг», — йдеться у петиції.

Також Анастасія Іванова вважає, що визнання котів частиною екосистеми міста дасть їм відповідний захист, щоб тварини могли спокійно пережити зиму, грітися у підвалах без ризику бути замурованими.

«Відповідним рішенням Криворізької міськоі ради треба проголосити котів повноправними співмешканцями, частиною екосистеми міста, внести відповідні зміни до Правил благоустрою, Правил утримання прибудинкових територій, зробити відповідні доповнення до існуючих актів», — переконана авторка петиції.

Анастасія пропонує запезпечити регулювання кількості безпритульних котів шляхом стерилізаціі з обов’язковою вакцинацією, передбачити на це кошти у міському бюджеті на 2022-й рік, інформувати громадян про положення закону України «Про жорстоке поводження з тваринами», а також проводити роз’яснювальну роботу з населенням про важливість котів в екосистемі міста.

Фото з відкритих джерел