На Дніпропетровщині ліквідовано підпільний конвертаційний центр

Співробітники ГУ ДФС у Дніпропетровській області ліквідували міжрегіональний конвертаційний центр, організований групою осіб, що здійснювали незаконну діяльність по наданню послуг підприємствам (у т.ч. підприємствам – сільгоспвиробникам), переважно з Дніпропетровської, Київської та Харківської областей, в ухиленні від сплати податків.

Під час розслідування виявлена група осіб, які шляхом документального оформлення фіктивних «безтоварних» фінансових операцій та незаконного оформлення штучного податкового кредиту, надавали підприємствам послуги з незаконного переведення безготівкових коштів у готівку та послуги з мінімізації сплати податків до бюджету.

Організатори не тільки створили підпільну злочинну групу та розподілили обов’язки між її членами, а ще й самі здійснювали пошук потенційних «клієнтів» на території Дніпропетровської, Київської та Харківської областей.

Під час розслідування було встановлено, що протягом 2019 – 2021 років учасниками угрупування, виключно для забезпечення переведення безготівкових коштів у готівку, у податкових органах було зареєстровано ряд підприємств, через які фактично «відмивались» гроші. Причому ці підконтрольні підприємства були навіть зареєстровані за однією адресою-місцезнаходженням, а надана ними податкова звітність надходила з однакових електронних адрес.

Щоб не платити податки, виведення грошей у тіньовий обіг здійснювалось наступним чином: безготівкові кошти за виконання робіт, згідно умов фіктивних договорів, перераховувались на рахунки підприємств, які навіть не здійснювали діяльність, зазначену в установчих документах (через банальну відсутність необхідної кількості працівників та відповідної спеціалізованої техніки).

В якості винагороди за надання незаконних послуг зловмисники отримували орієнтовно 8-12% від суми «проконвертованих» коштів.

Протягом 2019-2021 років через вказані підприємства було «відмито» понад 300 мільйонів гривень, втрати бюджету складають понад 60 мільйонів гривень.

За результатами санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях, що використовувалось організаторами для ведення своєї нелегальної фінансово-економічної діяльності, та за адресою підприємств, співробітниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області була вилучена первинна бухгалтерська документація, що стала беззаперечним доказом з підтвердження незаконної діяльності так званого «центру мінімізації платежів».

На кошти, що знаходяться на розрахункових рахунках підприємств, які входили до складу конвертаційного центру, ухвалою суду було накладено арешт.

На даний час слідство триває.