Не будьте байдужими: Дніпро втрачає унікальні будівлі

Близько 200 архітектурних пам’яток щодня тішать око мешканців Дніпра. Однак більшість цих споруд знаходяться в незадовільному стані. Що робити, якщо ви стали свідком обвалу будівлі чи побачили зруйнований фасад — дізнавалися «Вісті».

Начальник управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради Надія Лиштва зазначила, що якщо фрагмент фасаду, який відвалився, можна підняти, необхідно взяти його із собою на тимчасове зберігання. Після цього слід зателефонувати на «гарячу» лінію міськради та залишити заявку. Номери для звернення громадян: (056) 732-12-12; (095) 732-12-12; (096) 732-12-12; (073) 732-12-12. «Усі звернення через кілька днів надійдуть до нашого управління. Фахівці відразу реагують, приїжджають та оглядають споруду. У Дніпрі багато аварійних фасадів, але на реставрацію усіх будівель, на жаль, поки що не вистачає грошей», — повідомила Надія Лиштва.

«До кінця року маємо запустити сайт, який наповнимо фотографіями та кресленнями цінних споруд міста. Також буде інформація щодо ступеня унікальності кожної деталі; поради, що треба зробити з обваленим фрагментом», — додала експерт.

За словами Надії Лиштви, цінними елементами на об’єктах культурної спадщини вважаються і дерев’яні двері або ковані деталі. У випадку аварійної ситуації вони реставруються, їх відновлюють та повертають на місце.

«Також ми працюємо над створенням програми-путівника «Дніпро історичний», аби люди були обізнані з історією будівель», — наголошує Надія Лиштва. Експерт розповіла, що одного разу вона зіткнулася із ситуацією, коли чоловік  намагався знести двері. Цікаво те, що вони виявилися історично значущими. Столітні двері пережили Першу світову, Другу світову війни та 90-ті роки. Коли ж чоловік дізнався про це, то залишив їх на місці, не вагаючись.

 

Маргарита Сопільняк, фото автора