Писанки майстрині з Кривого Рогу увійшли до Світового каталогу (фото)

У Кривому Розі, що на Дніпропетровщині, живе відома майстриня Світлана Червякова, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Дві її роботи увійшли до світового Каталогу писанок, повідомляє ТРК «Рудана».

Перша робота Світлани — шкрябанка «Сімейний оберіг», зроблена на гусячому яйці. Друга — мальованка «Подих весни» на страусячому яйці. Майстриня використала в роботах петриківський розпис.

Світлана Червякова

«Відбір писанок до каталогу триває протягом року, — пояснила нам Світлана. — Майстри виставляють свої витвори на сайті проєкту, і на початку року фахівці обирають кращі роботи, які і входять до каталогу».

Як бачимо, писанкарство підкорює сучасний мистецький світ, хоча сягає своїм корінням у сиву давнину. Назва унікального народного витвору «писанка» походить від слів «писати», «розписувати». У радянський період писанкарство в Україні було майже знищене. Лише у віддалених українських селах, де збереглися давні народні традиції, продовжували писати писанки на Великдень.

Світлана Червякова

Перші колекції писанок були зібрані у західних областях України. Отож, невипадково саме на Івано-Франківщині, у Коломиї, було створено музей писанки. Нині відроджується писанкарство в усіх регіонах України. І нам, українцям, особливо приємно знати, що Україна — єдина у світі держава, яка має прекрасний музей писанки.

Світлана Червякова

Світлана Червякова закінчила Миргородський керамічний технікум ім. Миколи Гоголя. Працює старшим викладачем у Криворізькій дитячій художній школі №2. Має 38 персональних виставок, брала участь у презентативних міжнародних виставках, численних всеукраїнських конкурсах та фестивалях, в тому числі у Коломиї і Вінниці. Організовує проєкти та фестивалі у рідному місті, проводить майстер-класи для охочих осягнути мистецтво писанкарства. Світлана розробляла оздоблювальні дизайнерські проєкти — оформлення фасадів, кабінетів, банерів. Її оригінальні писанки виставляли на Софійській площі у Києві. У 2014 році посіла 2 місце у розробці проєкту ювілейної монети мистецької акції «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі». Конкурс проводив Монетний двір та Національний банк України. Нагороджена міською відзнакою 3 ступеня «За заслуги перед містом».

Світлана Червякова

Віртуальну виставку найкращих зразків народного мистецтва, дібраних із доробків найталановитіших майстрів по всьому світу, можна переглянути за посиланням. Писанки талановитої криворізької рукомесниці стали окрасою світової колекції.