«Толока Пам’яті 1941-1945»: ініціатива ОПЗЖ об’єднала жителів області

10 пам’ятників, присвячених героям і подіям Великої Вітчизняної війни в Дніпрі, і більше 50 в області охопив минулими вихідними марафон «Толока Пам’яті 1941-1945», ініційований обласною командою партії «Опозиційна платформа — За життя».

Марафон не залишив байдужими жителів Дніпра і регіону. Вони приходили до пам’ятників, щоб навести лад і віддати данину поваги подвигу солдатів і мирних жителів, які загинули в ті страшні роки.

Особисто в «Толоці Пам’яті» взяв участь і сам автор ідеї Геннадій Гуфман, приєднавшись до заходу біля пам’ятників у парку ім. Гагаріна в Дніпрі, в сел. Чаплі, в Новомосковську, а також у с. Багате Новомосковського району.

Толока Пам'яті_Гуфман

Ці місця зберігають жахи і історії про розстріл 11 тисячі євреїв в Дніпрі, про страшні долі односельчан, схожих у своїй трагічності з сотнями тисяч сіл на нашій землі.

Братською стала могила для 130 радянських воїнів, загиблих під час визволення Дніпра в сел.Чаплі. Історію відваги партизанських загонів з новомосковських лісів зберігає пам’ятник «Вічне джерело води».

Геннадий Гуфман_Толока Памяти

Благоустрій, прибирання, ремонт, фарбування пам’ятників героям і подіям війни 1941-1945 років — такі заходи проводять прихильники партії «Опозиційна платформа — За життя» в регіоні.

Пам’ятники, як і пам’ять, потребують реставрації, тому депутати від партії ОПЗЖ ініціюють роботи по відновленню та ремонту пам’яток. Наприклад, в Новомосковську, де багато років тому «вичерпалося вічне джерело води» біля пам’ятника партизанам.

«На етапі підготовки до марафону «Толока Пам’яті» ми отримали дуже багато фотографій пам’ятників, від вигляду яких болить серце. Зараз ми отримуємо фотографії, від яких серце радіє. Знову яскравими стали імена героїв на братських могилах, просторо і чисто стало біля стел і меморіалів як в містах, так і в селах, як в центрі селищ, так і на одиноких могилах героїв на околицях. Сьогодні мій марафон був довжиною в 100 кілометрів, але вимірювався він кількістю зустрічей біля пам’ятників і тепла сердець людей, які разом з нами взяли участь в «Толоці Пам’яті». Мене дуже зворушило те, як чуйно люди підтримали нашу ідею», — зазначив Геннадій Гуфман, голова Дніпропетровської обласної парторганізації ОПЗЖ після спілкування з жителями с. Багате.

Толока Пам'яті_Гуфман

Також в рамках марафону «Толока Пам’яті 1941-1945» він оголосив акцію «Мільйон квітів для героїв».

«Червоні квіти — як символ пролитої крові. Незважаючи на заборону червоних прапорів, заборонити червоні квіти неможливо. Протягом усієї весни, біля пам’ятників, братських та одиночних могил героїв і жертв війни по всій Дніпропетровський області ми будемо висаджувати червоні квіти», — підкреслив Геннадій Гуфман.

Перші 300 з мільйона червоних квітів символічно посадили в Дніпрі, Новомосковську та Кам’янському.

Детальніше про акцію можна дізнатися на сайті zapobedy.dp.ua.