У Дніпрі реорганізують бібліотечну систему

Дніпро отримав погодження від Міністерства культури та інформаційної політики на реорганізацію бібліотечної системи в місті,  як того вимагає українське законодавство. З того часу відповідні виконавчі органи міськради розпочали роботу над проєктом трансформації.

У Дніпрі вже є проєкт трансформації бібліотечної системи, його розробляли разом із бібліотекарями, читачами, депутатами міськради, експертами. Він передбачає створення цікавих та сучасних просторів для дорослих та дітей в одному місці.

«Наш відділ архітектури та дизайну долучився до створення просторової концепції бібліотек. Той стан філій бібліотек, який існує зараз, вже давно не відповідає викликам суспільства, хоча це місце, де відбувається інтелектуальний розвиток. Концепція бібліо-хабів поєднує традиційні форми бібліотеки, дає можливість читати у читальній залі, взяти книгу додому. Але при цьому у бібліо-хабах є простір ком’юніті, де можна проводити різні заходи, окремий дитячий простір, тощо», — розповіла директорка Комунального підприємства «Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура» ДМР Яна Куницька.

Такі зміни бібліотечної системи – не інновація, Дніпро надихався прикладом Польщі, Норвегії, Фінляндії та сусіднього Запоріжжя – міста, яке поки що єдине в Україні провело велику бібліотечну трансформацію.

«Бібліотека має бути цікава інтер’єром, книгою та тим форматом заходів, які ми запропонуємо користувачам. Ми продумали усе це, коли проводили трансформацію бібліотек. Ми зробили різні зони у приміщеннях. Родзинка саме наших бібліотек – локальні крафтові музеї. Також ми створили електронний каталог: це дуже зручно, адже кожен мешканець нашого міста, лежачі на дивані, може подивитися, чи є у наявності в бібліотеці книжка, яка його цікавить», — розповіла директорка Комунальної установи «Міська публічна бібліотечна система міста Запоріжжя» Запорізької міської ради Ірина Лень.

У свою чергу Рита Соболь, директорка міського комунального закладу культури «Централізована система публічних бібліотек для дорослих» зазначає, що прийшов час, коли бібліотекам необхідно змінюватися: «Для того, аби бібліотеки цікавили людей, замало буде нових приміщень або книг. Трансформуватися потрібно і самим бібліотекарям: потрібно знати про новинки та тренди у світі літератури, а також вміти зацікавити читача».

фото з відкритих джерел