В Україні спростили участь у програмі «Скринінг здоров’я 40+»
В Україні спростили умови участі у програмі «Скринінг здоров’я 40+». Відтепер громадяни можуть подати заяву на участь одразу після досягнення 40-річного віку, не чекаючи 30 днів після дня народження, як це було раніше. Про зміни повідомили у ДП «Дія».
Також оновлено терміни використання коштів. Після їх зарахування учасники програми матимуть два місяці для проходження медичного обстеження в обраному закладі охорони здоров’я.
У разі, якщо кошти не будуть використані у визначений термін, вони автоматично повернуться до державного бюджету.
Водночас громадяни, які отримали кошти підтримки до 1 травня 2026 року, можуть скористатися ними до 30 червня 2026 року.
У межах програми українці віком від 40 років мають можливість безоплатно пройти комплексне медичне обстеження для раннього виявлення ризиків хронічних захворювань.
Скринінг передбачає анкетування та оцінку індивідуальних ризиків, перевірку стану серцево-судинної системи, ризиків розвитку цукрового діабету другого типу, оцінку психічного здоров’я, проведення лабораторних досліджень, вимірювання артеріального тиску та оцінку роботи серця.
Після проходження обстеження пацієнти отримують рекомендації щодо способу життя, а за потреби — направлення на додаткову діагностику чи лікування.
Подати заявку на участь у програмі можна через застосунок «Дія» або офлайн у Центрі надання адміністративних послуг.


