Спеціалісти радять, як уникнути інсульту

Постійний стрес, куріння та надмірне вживання алкоголю, пристрасть до жирної їжі, нехтування фізичними вправами. Нерідко в справжній серцевій катастрофі – інсульті – винні самі постраждалі. Через нездоровий спосіб життя хвороба все частіше вражає не лише літніх людей, а й молодь. Наслідки можуть бути вкрай сумними – інвалідність та навіть смерть. Як цього уникнути, розповіли в Обласному центрі здоров’я.

Серцево-судинній системі шкодить малорухомий спосіб життя. Щоб подбати про власне здоров’я, достатньо легких фізичних вправ протягом півгодини на день.

Негативно впливає на роботу «двигуна» організму та судинної системи зайва вага та неправильне харчування. Щоб вберегти здоров’я, слід менше вживати тваринних жирів. Натомість їсти більше овочів, фруктів, пісного м’яса, риби.

В рази підвищують ризик інсульту надмірне вживання алкоголю та куріння. Ще один негативний фактор – хронічний стрес. Він знижує імунітет та викликає тривалий спазм судин.

«Відмовтесь від шкідливих звичок, правильно харчуйтесь, займайтеся фізкультурою, відпочивайте. Контролюйте свій тиск, рівень цукру та холестерину, вчасно ходіть до лікаря. Все це допоможе зберегти здоров’я в нормі», — зазначили в Обласному центрі здоров’я.

Особливо уважними до свого здоров’я мають бути хворі на цукровий діабет, люди, старші за 60 років, ті, хто має генетичну схильність до серцево-судинних захворювань.

Добавить комментарий