Секрети довголіття: корисні звички для здоров’я у зрілому віці

У зрілому віці правильний розпорядок дня та корисні звички впливають на повноту життя та її тривалість. Які ж щоденні хитрощі, що сприяють довголіттю, виділяють вчені?

  1. 2 хвилини холодного душу Дослідження показали, що прохолодний душ зміцнює серцево-судинну, дихальну та опорно-рухову системи. Холодна вода також може підвищити імунітет. Люди, які приймають такі ванни, на 29% рідше хворіють, а холодний душ може запобігти депресії. Оптимальна температура води – близько 20°C.
  2. 2 л рідини в день Вода підтримує нирки і печінку та є незамінним помічником для інших систем організму. З віком організм схильний “висихати”. При народженні тіло складається приблизно на 70% з води, тоді як до старості ця цифра знижується до 55%. Тому важливо пити не менше восьми склянок води на день.
  3. 2 години на хобі Дослідження показали, що люди, які присвячують своїм захопленням 2 години на день, мають на 21% нижчу ймовірність ранньої смерті. Захоплення покращують когнітивні здібності, соціальну взаємодію та запобігають хворобам. Читання знижує рівень стресу до 68%, а музика допомагає знизити кров’яний тиск, зменшити тривожність, покращити сон і пам’ять.
  4. 200-300 хвилин на вулиці Прогулянки на природі допомагають впоратися зі стресом, знижують ризик розвитку діабету 2 типу і загальної смертності. Півгодини на день на свіжому повітрі забезпечують оптимальне поліпшення здоров’я.
  5. 4 дні на тиждень без алкоголю Вживання алкоголю 4 або більше разів на тиждень може підвищити ризик ранньої смерті на 20%. Однак помірне споживання вина пов’язане з нижчою смертністю від серцево-судинних захворювань.
  6. Робота без понаднормових Люди, чиї робочі години не збігаються з їх біологічними годинами, піддаються більш високому ризику для серцево-судинної системи. Тривала робота спричиняє смерть близько 750 000 людей на рік.
  7. 3 чашки кави Високе споживання кави (більше 28 чашок на тиждень) підвищує ризик смертності на 21%. Однак помірне вживання (до 3 чашок на день) може знизити ризик деменції на 65%.
  8. 8 годин сну Менше шести годин сну на 30% збільшують ймовірність розвитку деменції. Люди, які сплять менше 7 годин на добу, мають на 26% вищий ризик ранньої смерті. Більше 8 годин сну також підвищують цю ймовірність на 17%.
  9. Організованість у всьому Свідомість допомагає дотримуватися інших корисних звичок, таких як фізичні вправи і чищення зубів, що знижує ймовірність ожиріння, високого рівня холестерину, гіпертонії та хвороб ясен.

фото з відкритих джерел

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !
Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!