Скільки кроків потрібно робити для покращення здоров’я?
Інтернет заповнений гігабайтами інформації про те, скільки кроків на день потрібно ходити для здоров’я, але вважати їх достовірними складно з різних причин. Річ у тім, що вчені досі не провели якихось суттєвих для науки досліджень на цю тему, але тим не менш змогли визначити рекомендовану кількість кроків на день для дорослої людини.
Користь ходьби незаперечна, але є межа, за якою ефект від щоденних прогулянок з якихось причин перестає проявлятися.
Нестача фізичної активності щороку призводить до загибелі понад 3 мільйонів людей по всьому світу. І це тільки за даними експертів ВООЗ. Під загрозою населення держав із розвиненою промисловістю та жителі мегаполісів.
За підрахунками вчених, усього за 100 років люди почали пересуватися на 96% рідше, ніж це було раніше. Розумно припустити, що повне припинення руху призведе до вимирання людства. Але вихід уже знайдено, і це не знамениті 10 тисяч кроків.
Виявляється, цю п’ятизначну цифру прийняли за еталон помилково, коли 1964 року японська компанія запустила в продаж крокомір, назва якого перекладається «Лічильник 10 000 кроків». Новинка настільки припала до душі покупцям, що ті швидко запам’ятали цю позначку і стали прагнути до неї без видимих на те причин, повідомляє novosti24.kyiv.ua.
Насправді, оптимальна кількість кроків на день для кожної людини визначається залежно від стану здоров’я загалом, рівня її активності протягом дня і навіть харчування. Професорка з Гарварду Імін Лі визначила приблизну кількість, але сприймати її за істинну не обов’язково.
Вона разом із колегами провела дослідження на цю тему. У ньому взяли участь 16 з гаком тисяч американок від 70 років. Вчені видали їм наручний пристрій для підрахунку зроблених кроків, після чого експеримент поставили на паузу.
З’ясувалося, що в середньому випробовувані проходили за добу близько 5500 кроків, при цьому, їхні шанси прожити довше виявилися вищими, ніж у тих, хто проходив 4500 кроків і менше.
Цікаво те, що користь ходьби для людини проявлялася лише до виконання 7500 кроків. Прогулянки за межами цієї позначки жодного позитивного ефекту на тривалість життя не чинили.
Будь-яка фізична активність у межах розумної норми сприяє низці позитивних змін у тілі кожної людини. Медична школа Гарварду перерахувала 5 плюсів, які мають мотивувати вас ходити більше протягом дня.
Запобігає ожирінню. Ходьба виступає в ролі борця з генами, які відповідають за набір жирової маси. Дослідники проаналізували 32 подібні гени у понад 12 тисяч осіб і з’ясували, що більш бадьорий крок нівелює їхній вплив на тіло.
Приборкує ласунів. Учені з британського Університету Ексетера стверджують, ніби 15 хвилин прогулянки знижує потяг до солодкого і навіть борошняних продуктів.
Знижує ризик розвитку раку грудей. Американське онкологічне товариство провело вивчення зв’язку ходьби з раком. У результаті з’ясувалося, що жінки з фізичною активністю понад 7 годин на тиждень на 14% рідше піддаються цьому захворюванню.
Полегшує біль у суглобах. У низці досліджень стверджується, що ходьба допомагає знизити больові відчуття через артрит, а прогулянка на 8 кілометрів на тиждень і зовсім захистить від виникнення хвороби.
Зміцнює імунітет. Звичайна прогулянка може зробити ваш організм стійкішим до сезонних вірусів, грипу та застуди. Якщо ходити щонайменше 20 хвилин на день протягом тижня, хвороби турбуватимуть вас на 43% рідше, ніж тих, хто робить це раз на тиждень або рідше.
Фото : з відкритих джерел