Які люди живуть довше: “сови” чи “жайворонки”?

Одним з нас подобається лягати спати пізно і так само пізно вранці вставати, іншим навпаки. Фахівці нещодавно з’ясували, що такі переваги можуть бути пов’язані з тривалістю життя, повідомляє “Країна здоров’я“.

Наукові дослідження, проведені Northwestern Medicine (США) та Університетом Суррея (Великобританія), показали, що у людей-«сов» ймовірність померти раніше вище на 10%, ніж у «жайворонків». Вчені дійшли висновку, що з майже 500 тисяч осіб – 50 тисяч мають більше шансів померти протягом 6,5 років. Почасти це було пов’язано з тим, що «сови» намагалися підлаштуватися під розпорядок дня «жайворонків».

Крім того, звичка пізно лягати може бути спричинена й іншими факторами. Наприклад, стресом, прийомом їжі в невідповідний час, недосипанням, недоліком фізичної активності, неспанням ночами на самоті, вживанням наркотиків або алкоголю.

Проведене американськими та британськими вченими дослідження було опубліковано у виданні Chronobiology International. Експерти також зробили висновок, що у любителів лягати пізно вищі показники діабету, неврологічних та психічних розладів.

Загалом у новому дослідженні взяли участь 433 268 осіб віком 38-73 роки. Вони проходили опитування, під час якого їх запитували, до якого типу вони належать. Варіантів було кілька: певний ранковий тип, помірний ранковий тип, помірний вечірній тип, певний вечірній тип. Через 6,5 років з’ясувалося, що у «сов» все ж таки ризик смерті був на 10 % вищим.

фото із відкритих джерел